2013r

O Nas » Hodowla » Zarybienia » 2013r

Odłowy stawów hodowlanych koła -2013

 

Jak co roku jesienią, w dniach 12 i 19 października, spuściliśmy wodę z naszych stawów hodowlanych i większością odłowionych ryb zarybiliśmy zbiornik Paprocany. W bieżącym roku odławialiśmy jedynie stawy „Zawiść” i staw Łabędzi. W planie odłowów był jeszcze staw „Subel 2”, ale niestety najpierw awaria mnicha i zejście wody wraz z rybami, a później przyducha, spowodowana zbyt niskim poziomem wody, praktycznie wyeliminowały w bieżącym roku ten staw z hodowli, przynosząc jednocześnie straty.
Ze stawów odłowiliśmy na zarybienie „Paprocan”: karp – 2644 kg, szczupak – 463 kg, płoć – 300 kg, karaś – 70 kg. Poza tym część odłowionych ryb w ilości: płoć około 350 kg, tarlaki lina i karasia pospolitego w ilości około 70 kg oraz narybek jesienny szczupaka około 50 kg, przeznaczyliśmy na obsadę stawów hodowlanych.
Każdy kto kiedykolwiek uczestniczył w odłowach naszych stawów wie jak ciężką fizyczną pracą jest przeprowadzenie odłowów i zarybienia. Można śmiało powiedzieć, że trzeba być pasjonatem by za niewielki deputat pracować kilkanaście godzin w błocie, zimnie i ….w „akordzie”. Dziękując wszystkim biorącym udział w odłowach przedstawiamy galerię zdjęć ilustrujących trudy odłowów, ale i ich efekty.

 

Zarząd Koła PZW Tychy

Autor zdjęć - Marek Seńczyszyn

 

Komentarze

  • Marek Gawin
    2013-12-01 19:10

    Wielki szacunek dla wszystkich pracujących przy odłowach! Naprawdę ogrom sił i poświęcenia.
    Dziękuję w imieniu braci wędkarskiej.