Szkółka wędkarska

 

        Zgodnie z uchwałą Zarządu Koła nr 4/1/2017 z dnia 18 stycznia 2017 roku opiekunem młodzieży został kol. Marek Gawin, którego prawie wszyscy wędkarze naszego koła znają. Zastępować go będzie kol. Andrzej Jasiński, który od wielu lat jest czynnie działającym członkiem Zarządu. Obaj prowadzić będą szkółkę wędkarską na terenie przystani nad zbiornikiem Paprocany w Tychach przy ul. Nad Jeziorem. Harmonogram spotkań szkółki umieszczony zostanie na naszej stronie internetowej w najbliższym czasie. Wszelkie pytania dotyczące spraw młodzieży oraz szkółki wędkarskiej proszę kierować bezpośrednio do kol. Marka Gawina pod nr tel. 535-981-100, email: szkolka@pzw.tychy.pl.

         Uczęszczając na zajęcia szkółki wędkarskiej i aktywnie biorąc udział w różnych formach szkolenia i sportu wędkarskiego, można zdobyć oznakę "Wzorowy młody wędkarz", co wiąże się z prawem do samodzielnego wędkowania na równi z członkami PZW, poza porą nocną.

       W programie zajęć połączono tematykę wędkarska z problematyką ochrony środowiska oraz zagadnieniami etyki.
Jest on skupiony w następujących działach:

  I. Zdobywanie wiedzy wędkarskiej na temat sprzętu, zanęt i przynęt wędkarskich oraz metod połowu ryb.

 II. Poznawanie ryb, ich wymiarów i okresów ochronnych oraz zwyczajów poszczególnych gatunków.

III. Możliwość rekreacji, obcowania z naturą, poznawanie praw rządzących przyrodą oraz współodpowiedzialność za ochronę środowiska.

IV. Zdobywanie wiedzy o niepisanych zasadach, które powinien przestrzegać każdy prawdziwy wędkarz, aby być etycznym.

 V. Umożliwienie dzieciom i młodzieży sprawdzenie umiejętności wędkarskich i wiedzy z zakresów znajomości ryb oraz ochrony środowiska w trakcie zawodów wędkarskich z okazji Mistrzostw Koła, Dnia Dziecka, wakacji i innych

	Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

									Zarząd Koła